Winterberg of Willingen? Een vraag die veel wintersporters zich stellen als ze een dag of een weekend willen skiën in het Sauerland. Beide bestemmingen liggen op zo’n 3 uur rijden vanaf Nederland, maar verschillen toch behoorlijk van elkaar. Winterberg is het grootste skigebied van het Sauerland, maar Willingen heeft de langste afdalingen. In Willingen stap je in de gondellift, terwijl Winterberg vooral stoeltjesliften heeft. Om de keuze gemakkelijker te maken hebben we een vergelijking gemaakt van beide bestemmingen. Voor welk skigebied kies jij?
Winterberg is de meest populaire wintersportbestemming van het Sauerland. Snowplaza kwam tot de volgende voordelen van Winterberg:
In Winterberg kun je van berg naar berg skiën
Willingen wordt misschien vaak gezien als ‘kleine broertje’ van Winterberg, maar kent toch een flink aantal voordelen:
In Willingen kun je genieten van een prachtig uitzicht
Winterberg kent naast een hele lijst aan voordelen ook enkele minder positieve punten:
Als we de nadelen van Willingen opsommen, komen we tot het volgende lijstje:
In Willngen vind je de langste pistes van het Sauerland
Winterberg heeft een gezellig en levendig centrum
Als we de bovenstaande voor-en nadelen op een rijtje zetten, blijkt dat het toch best lastig is om Winterberg en Willingen met elkaar te vergelijken. Beide bestemmingen hebben hun eigen schare fans en welk gebied jouw meer zal aanspreken is echt persoonlijk. Vind je prachtige uitzichten, lange afdalingen en een iets goedkopere skipas belangrijk? Ga dan naar Willingen. Heb je liever een groter skigebied, waar je echt een tochtje kan maken en zoek je een gezellig dorp? Kies dan voor Winterberg!
We hebben al eerder uitgebreid aandacht besteed in ons weblog aan deze twee Duitse wintersportbestemmingen. Heb je deze artikelen gemist? Lees dan alsnog het artikel over Winterberg of het artikel over Willingen.
Welk skigebied heeft jouw voorkeur? Winterberg of Willingen?
Weet jij al waar je dit jaar op wintersport gaat? Plan nu je volgende vakantie.
Eigenlijk is Miranda in het verkeerde land geboren. Wintersport is niet alleen een passie voor haar, je kunt het gerust een verslaving noemen. Ze reist regelmatig af naar de Alpen en praat ons vervolgens bij via haar blogs.