Kitzbühel en Kirchberg zijn sinds jaar en dag klinkende namen in de wintersportwereld. Samen met nog een aantal andere dorpen vormen zij het wereldberoemde skigebied KitzSki. Moderne skiliften, heerlijk brede afdalingen en voldoende sneeuwkanonnen maken dat zelfs de meest verwende wintersporter zich hier thuisvoelt. Het skigebied KitzSki telt 188 km aan pistes en tel je de skiroutes mee dan kom je zelfs op 233 km. Hier kun je in de voetsporen treden van de wedstrijdsport op de beroemde Streif, maar ook lekker cruisen op een van de vele blauwe en rode pistes of genieten van een welverdiende pauze in de talloze authentieke berghutten. Iedereen beleeft een fijne wintersport in het skigebied van Kitzbühel en Kirchberg!
Op zoek naar skigebieden met veel blauwe pistes in Oostenrijk? In Kitzbühel en Kirchberg ben je aan het juiste adres. Van alle afdalingen is ruim 107 km blauw gekleurd. Perfect voor beginners en lichtgevorderde wintersporters om op te oefenen, maar ook fijn voor gevorderde om op te carven. Op de verschillende skibergen heb je ruime keuze aan afdalingen die maximaal 8 km lang zijn. Er zijn ontzettend veel fijne pistes te noemen, maar de dalafdalingen naar de Pengelstein en Fleckalmbahn mag je zeker niet overslaan. Spectaculair is de 3S-gondellift die de Pengelstein (1938 meter) met de Wurzhöhe (1739 meter) verbindt. Je bevindt je in deze lift maar liefst 400 meter boven de grond. Gevorderde skiërs kunnen heerlijke tochten maken in het gebied van Kirchberg tot Pass Thurn. Wintersporters die vooral op zoek zijn naar steile en uitdagende afdalingen komen hier minder aan hun trekken. Kitzbühel en Kirchberg beschikken over een heerlijk skigebied waar zowel de jetset, als de minder veeleisende skiër zich al jaren thuisvoelt. Via de Ki-West lift kun je ook een kijkje nemen in het skigebied SkiWelt Wilder Kaiser Brixental. Hier heb je alleen wel een andere skipas voor nodig.
Scroll verder voor meer informatie over Kitzbühel & Kirchberg: KitzSki
Berg: 0 cm
Dal: 0 cm
Direct bij Kitzbühel ligt het dalstation van de Hahnenkammbahn. Bij het bergstation van de lift kun je, voordat je je aan de Streif waagt, van een prachtig uitzicht op de 'gemsstad' en de Wilder Kaiser genieten. De Streif is jaarlijks het toneel voor één van de moeilijkste afdalingen in de World Cup alpineskiën. Je kunt hem zelf ook afdalen! De 3 kilometer lange afdaling staat voor een deel gemarkeerd als skiroute en heeft gedeeltes met een hellingspercentage van 85%. Gelukkig is er ook altijd nog de Familie Streif, om deze uitdagende stukken te vermijden. Onderweg vind je ook een fijne hut om even bij te komen! Ook beneden in het dorp vind je vele opties om heerlijk te eten.
Bij Pass Thurn, ligt de Resterhöhe: een 1894 meter hoge berg op de grens tussen Tirol en Salzburg. Vanaf Pass Thurn breng je de 6-persoons stoeltjeslift Resterhöhe je in een paar minuten naar boven. Vanuit het Salzachtal kun je er ook komen met de Panoramabahn Kitzbüheler Alpen, de kabelbaan vanaf Hollersbach. Begin je in Kitzbühel, dan kun je een leuk tochtje skiën naar de Resterhöhe en neem je de 3S-Bahn om het dal over te steken. Hier boven heb je rustige, brede pistes met vaak de beste sneeuw van het skigebied. De Resterhöhe is bovendien een van de eerste niet-gletsjergebieden die elk seizoen opent: dankzij een 700 meter lang 'wit lint' van over de zomer opgeslagen sneeuw kan hier al vroeg in november geskied worden.
Liefhebbers van lekker eten en genieten zijn in het skigebied KitzSki aan het juiste adres. Het skigebied beschikt over een groot aantal knusse berghutten. Of je nou skiet aan de kant van Jochberg en Pass Thurn, aan de kant van Kitzbühel en Kirchberg of zelfs op de Kitzbüheler Horn. De eerste tip is de Kitzalm, bij het dalstation van de Pengelstein. Ze serveren hier typisch Oostenrijkse gerechten. Een andere berghuttip is de Bärenbadalm op de Bärenbadkogel en de Seidlalm vlak boven de Ganslern. Meer tips voor fijne berghutten in Kitzbühel en Kirchberg ›
Er is geen betere manier om het hele skigebied van Kitzbühel en Kirchberg te ontdekken dan met de KitzSkiWeltTour. Deze brengt je door het hele skigebied en verbindt KitzSki met het naastgelegen SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. Het is een tocht van maar liefst 88 kilometer en ruim 17.000 hoogtemeters, met start- en eindpunten in onder meer Going, Westendorf, Kirchberg, Kitzbühel en Hollersbach/Mittersill. Reken op een volle dag skiën (6 tot 8 uur), en onderweg is er een gratis skibus terug mocht je het net niet redden.
Freestylers komen in KitzSki ruimschoots aan hun trekken. Op de Kitzbüheler Horn ligt een snowpark met kickers, rails, boxes en jib-elementen voor beginners tot gevorderden. Bij de Hanglalm in het zuiden van het skigebied ligt een tweede park met in totaal 35 obstakels, elk seizoen opnieuw opgebouwd door de parkshapers.