home > weblog > Alpenweer: vorstgrens van relatief laag op donderdag maar daarna fors hoger.
TIP SKIBESTEMMINGEN
TIP SKIHOTELS

Alpenweer: vorstgrens van relatief laag op donderdag maar daarna fors hoger.

door Koos Gerards op 22/04/2010
Alpenweer | geen reactie
Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. Tot nu toe was de stijging van de vorstgrens beperkt gebleven in de Alpen. Er loopt een vrij scherpe begrenzing met de koude lucht waarin we in Nederland wel vertoeven maar waar de Alpen net niet voldoende onder terecht zijn gekomen. Hoe gaat het de komende week worden: stroomt de koude lucht verder naar het zuiden of gaat juist de warme lucht vanuit het zuiden opdringen? Lees dat bij Koos de meteovirtuoos!

Weeroverzicht en verwachting vanaf donderdag 22 april

Nog steeds overheerst hogedruk ten noordwesten en ten westen van het Europese continent. Depressies lopen daar aan de noordzijde langs richting Scandinavië. Een koude noordwestelijke stroming die tussen deze systemen in stand wordt gehouden, voert af en toe relatief koude lucht vanaf de Noordzee naar het continent. De vorstgrens bleef zo de afgelopen tijd tussen 1500 en 2000 meter in het Apengebied. Dit gaat nu veranderen, doordat het hogedrukgebied bij Engeland in beweging komt en komend weekeinde via Nederland naar Duitsland en Polen trekt. Gunstig voor het weekendweer in Nederland, maar minder gunstig voor de skicondities in de Alpen. De stroming wordt nu meer zuidelijk. We zullen de vorstgrens fors zien stijgen naar hoogten tussen 2000 en 2500 meter in de middag. De nachten zullen regelmatig nog wel een lagere vorstgrens kennen, zodra de bewolking ontbreekt. Dat is in ieder geval nog zo van donderdag op vrijdag en de nacht daarna. In de loop van het weekeinde gaat de bewolking echter overheersen. Een lagedrukgebiedje breidt dan vanaf de Middellandse Zee zijn invloed uit over de Alpen en op zondag en maandag trekt een daarmee samenhangende neerslagzône de Alpen over: voornamelijk maandag valt er neerslag. Het meest valt er in Tirol Vorarlberg en Salzburg en het oosten van Zwitserland en boven ongeveer 2600 meter kan dat nog in de vorm van sneeuw zijn. De hoeveelheid loopt van 30 cm daar tot 10 cm in de overige hogere gebieden in Oostenrijk en Italië (Tirol). Dinsdag hebben de oostelijke gebieden nog met de neerslag te maken. Na deze onstabiele dagen komt het Alpengebied opnieuw onder invloed van een hogedrukgebied waarvan de kern dan boven Nederland verwacht wordt. Iets minder warme lucht zal dan vanuit het noorden en noordoosten weer richting Alpen stromen. Waarschijnlijk is de aanwezigheid daarvan van korte duur.
Na het weekeinde wordt boven 2500 meter weer verse sneeuw verwacht in de bekende wintersportgebieden, toch nog gunstig voor de late wintersporters!
Na de neerslag na het weekeinde, gaat een nieuwe hogedrukkern bij Nederland invloed krijgen op de Alpenregio. Dan stroomt relatief koude lucht vanuit het noorden binnen.

Langetermijnverwachting

De langetermijnverwachting is nu opgenomen in de verwachting hierboven: die bestrijkt de week tot aan de volgende weersverwachting voor de Alpen. Volgende week woensdag komt het laatste Alpenweerbericht van het dan aflopende wintersportseizoen!
Nog steeds prachtige omstandigheden in Hochgurgl!

Andorra

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. Tot en met het weekeinde schommelt de vorstgrens tussen 1500 en 2500 meter in de variatie van dag en nacht, de dagelijkse gang van de temperatuur. Na het weekeinde stijgt de vorstgrens nog wat verder en zal de dagelijkse gang van de vorstgrens tussen 2000 en 3000 meter gaan bewegen. Vooral vrijdag en zaterdag kan er een paar millimeter regen vallen en alleen op grote hoogte dus nog sneeuw. Op zondag en de dagen daarna is er meer ruimte voor de zon.

Frankrijk

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. De vorstgrens loopt nu nog van 2000 meter in het noorden tot 2500 meter in het zuiden. In het weekeinde stijgt de vorstgrens nog wat verder en komt uit op 2500 tot 3000 meter. Vrijdag is er in het zuidoosten eerst nog kans op 5 tot 10 cm sneeuw boven 2700 meter. Daarna overheerst bewolking en op zondag en maandag kan nog wat neerslag vallen bij de vorstgrens tegen de 3000 meter. De vorstgrens blijft daarna zo hoog.

Italië

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. Met de vorstgrens tussen 2500 en 3000 meter in de middag is het aan de zachte kant. Op maandag is er vooral in het midden (Tirol) kans plaatselijk nog stevige neerslag. Boven ca. 2800 meter valt het in de vorm van sneeuw: 20 tot 30 cm. locaal. Dinsdag trekt het neerslaggebied afzwakkend weg naar het oosten. Dan, en de dagen daarna, kan er wat föhn optreden, met de vorstgrens in de middag naar boven schietend tot 3500 meter.

Zwitserland

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. De vorstgrens loopt nog van 2000 meter in het noorden tot 2500 meter in het zuiden. In het weekeinde stijgt de vorstgrens en hij komt uit op 2500 tot 3000 meter. Vrijdag is er in het zuidwesten kans op wat sneeuw boven 2700 meter. Op maandag trekt een neerslagzone langs de zuidgrens naar het oosten waarbij 10 tot 20 cm sneeuw boven 2800 meter hoogte kan vallen. Daarna zal de vorstgrens tussen 2700 meter in het oosten tot 3000 meter in het westen variëren.

Oostenrijk

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. De betrekkelijke koelte zal donderdag verdrongen worden door warmere lucht uit het zuidwesten. De vorstgrens die nu nog rond 2000 meter ligt zal langzaam stijgen en bereikt in het weekeinde hier en daar de 3000 meter. Op maandag en dinsdag trekt een neerslaggebied over en deze kan in Tirol, Salzburg en Vorarlberg boven 2600 meter sneeuw brengen. Tot 20 of 30 cm in enkele gebieden. Daarna zal de vorstgrens weer richting 2700 meter in het westen tot 2500 in het noordoosten.

Duitsland

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. De vorstgrens die nu nog rond 2000 meter ligt, zal langzaam stijgen en bereikt in het weekeinde hier en daar de 3000 meter bij lichte föhn. Op maandag en dinsdag trekt een neerslaggebied langs en dit kan boven 2600 meter nog wat sneeuw brengen. Tot 10 cm in enkele gebieden. Daarna zal de vorstgrens weer richting 2500 in het westen tot 3000 meter in het oosten.

Noorwegen

Vanaf het najaar vind je hier weer een up date weerbericht. Tot en met zaterdag zal de vorstgrens nog ruim onder 800 meter liggen. Lichte tot matige vorst overheerst nog op genoemde hoogte. Op vrijdag kan er nog rond 2 cm sneeuw bijkomen. Dan volgt in het weekeinde een weersomslag, waardoor het aanzienlijk zachter zal gaan worden. Op 800 meter aanvankelijk nog lichte dooi in de middag en wat vorst in de nacht, maar na maandag zal het ook in de nacht niet meer vriezen. De lichte dooi is er dan zowel overdag als ’s nachts, zij het slechts miniem in de nachtelijke uren.
Schrijf je in voor de RSS feed:

Gerelateerde artikelen

07/02/2012: Alpenweer: Even minder koud
04/02/2012: Alpenweer: -25 graden!
02/02/2012: Alpenweer: IJs- en ijskoud
Reacties op dit artikel (0)
Reageren
WINTERSPORTTIPS
ZOEK OP THEMA
Après-ski bestemmingen
Kindvriendelijke skigebieden
Sneeuwzekere skigebieden
Wandelaars bestemmingen
Overig vermaak
Meer thema's >>
ZOEK SKIBESTEMMINGEN
FEBRUARI AANBIEDINGEN
1 Vertrek op: 11/02/2012
2 Vertrek op: 18/02/2012
3 Vertrek op: 25/02/2012
Ski Atlas 2012: nu verkrijgbaar!
Ski Atlas 2012: nu verkrijgbaar! Bestel nu de nieuwe Ski Atlas 2012! Het complete overzicht van alle skigebieden incl. skipasprijzen, pistekaarten en skitest. Nu voor maar €24,95 !
BOEK NU WINTER 2012
1 Boek uw Wintersport bij Summit Travel: groepen en particulieren
2 Chalet.nl: specialist in vrijstaande chalets en luxe appartementen
3 Vrij Uit: het grootste aanbod in wintersportvakanties!
4 Arke: lastminutes incl. 6 daagse skipas
Quick links
Skidorpen
Skigebieden
Weer/sneeuw
Bizztravel wintersport
TOP 5 bestemmingen
Winterberg
Gerlos
Val Thorens
Ischgl
Kirchberg
Interactief
Snowalert
Nieuwsbrief
Weblog
About us
Adverteren / Werbung
Contact
Partners
LINKS www.berghotels.nl   |   www.hobb.nl   |   www.indebergen.nl
© Uitgeverij Spalder 1999-2010   |   Disclaimer   |   Privacy   |   Terms & Conditions