Skip to navigation Skip to main content

Alpenweer: wisselvallig en zacht

5648 - Alpenweer: wisselvallig en zacht (1)

Het Alpenweer kenmerkt zich deze week hoofdzakelijk door hoge temperaturen. Alleen in de loop van dinsdag gaat het kwik even wat omlaag. De zon heeft best goede papieren, zeker aan de zuidflank. Vandaag is het droog en de zon schijnt flink. Vooral in het zuiden van Zwitserland, in Oostenrijk en in Italië is amper bewolking. In het westen drijven meer wolken rond. Dat zijn hoofdzakelijk sluierwolken, waardoor de lucht minder blauw is. Het blijft nog wel droog. De temperatuur doet echt aan lente denken. Vaak vriest het pas boven de 3000m en in de dalen wordt het soms wel meer dan 20 graden.

Kans op regen

Vanavond neemt in het westen de bewolking verder toe, op nadering van een storing met hoofdzakelijk regen. Morgen trekt die storing over de Alpen, met eerst in Frankrijk regen en later ook in de rest van het Alpengebied. Daarbij wordt het wel minder zacht, maar de sneeuwgrens blijft eigenlijk overal boven de 2000m. Als er op de hoogste pistes sneeuw valt, kan er zo'n 10cm bij komen. Tegen de avond daalt de vorstgrens nog wat, maar wordt het in het westen al weer droog en klaart het langzaam op. De dagen die volgen laten weer een stijging van temperatuur zien en het is ook droog, met flink wat zon.

Licht wisselvallig

Aan het eind van de week ziet het er weer net wat wisselvalliger uit. De kans op neerslag neemt vrijdag weer toe. Ook dan zal het hoofdzakelijk om regen gaan. Met een vorstgrens rond of net boven de 2000m, mogen we ook pas boven die hoogte sneeuwval verwachten. De winter heeft daarmee de Alpen (voorlopig) toch wel de rug toe gekeerd.

Klik hier voor de sneeuwhoogtes in de Alpen >>

Beelden uit de Alpen

Uitzicht vanaf de Zugspitze (2962 m)

In het Zillertal (Gerlosplatte) wordt het hard minder met de sneeuw

Drukke wintersportdag op de pistes van Sölden

Wie zou er niet nog even op de pistes van Val d'Isère willen staan?

Zo slecht lijken de omstandigheden nog niet in Courchevel

122 - Winter - Marco

Over Marco

Waarschijnlijk ken je Marco van het NOS journaal waar hij het weer presenteert. Hij gaat ieder jaar op wintersport en het liefst naar Les Trois Vallées. Voor Snowplaza verzorgt hij regelmatig het Alpenweer.